مزایا و معایب دوربین مداربسته تحت شبکه چیست؟

شبکه نظارت تصویری نوعی سیستم نظارت تصویری است که اطلاعات را در این سیستم های نظارت تصویری با استفاده از پروتکل های مورد استفاده در شبکه منتقل می کند.

این سیستم نظارت تصویری به دلیل استفاده از پروتکل های شبکه و همچنین استفاده از روش انتقال دیجیتال بسیار محبوب است و تنها دلیل محدودیت های استفاده از این سیستم نظارت تصویری قیمت بالای آن در مقایسه با نظارت تصویری آنالوگ است. در مرحله بعدی ، ما می خواهیم شما را با مزایا و معایب نظارت تصویری در شبکه آشنا کنیم.


مزایای نظارت تصویری شبکه چیست؟


در اولین گام ، به بررسی مزایا و معایب دوربین های مداربسته تحت شبکه خواهیم پرداخت. انتقال داده در نظارت تصویری از طریق شبکه. اطلاعات کنترل را دریافت می کند و با استفاده از نمونه کارهای شبکه اطلاعات را ارسال می کند.

از کابل های کواکسیال استفاده نکنید: دوربین هایی که به شبکه متصل نیستند از دو کابل کواکسیال جداگانه برای انتقال تصویر و صدا استفاده می کنند. در دوربین های مداربسته انتقال صدا و تصویر با استفاده از WI-FI یا اینترنت انجام می شود و نیازی به استفاده از کابل نیست.

  • هوش: دوربین های مدار بسته زیر شبکه هوشمند هستند. این دوربین ها می توانند فیلم های ضبط شده را فشرده کنند و از این رو دارای یک میدان دید کوچک هستند. دوربین های نظارت تصویری شبکه قابل برنامه ریزی هستند. با برنامه ریزی این مدل دوربین ، می توان از آن برای تجزیه و تحلیل تصاویر در محیط نیز استفاده کرد. تلفن های هوشمند نظارت تصویری شبکه می توانند دود یا حرکت را تشخیص دهند و حتی دارای ویژگی هایی مانند تشخیص افراد ، شمارش افراد و ردیابی رنگ خاص هستند. یکی دیگر از ویژگی های نظارت تصویری ، امکان تشخیص ناپدید شدن یا ناپدید شدن چیزی است و به کاربر هشدار می دهد.
  • محدودیتی در افزایش تعداد دوربین ها وجود ندارد: افزایش تعداد دوربین در دوربین های تحت شبکه به پهنای باند سیگنال بستگی دارد تعداد دوربین هایی که می توانید به شبکه خود اضافه کنید محدودیتی ندارد و می توانید پهنای باند استفاده شده را به حداکثر برسانید.

دسترسی از راه دور: یکی از مهمترین مزایای استفاده از دوربین امنیتی شبکه دسترسی از راه دور است. این دوربین ها به کاربر امکان مشاهده از راه دور فیلم های ضبط شده را می دهند. این ویژگی به کاربر امکان می دهد تا از راه دور ، از هر کجا و هر زمان به دوربین دسترسی پیدا کند.

  • تصاویر ضبط شده با کیفیت بالا: از آنجا که دوربین های مدار بسته تصاویر را به صورت دیجیتالی ضبط می کنند و نیازی به تبدیل تصویر از آنالوگ به دیجیتال نیست ، کیفیت تصویر بسیار بالاتر است و انتقال تصاویر سریعتر است. …
  • مدیریت آسان فیلم های ضبط شده: یکی از مزایای دوربین مداربسته در شبکه قابلیت استفاده و دسترسی آسان به پخش یا پخش فیلم است که با ضبط فیلم دیجیتال همراه است. تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مدار بسته از طریق شبکه عملکردی برای بزرگنمایی تصویر بدون از دست دادن کیفیت دارند. توانایی مقیاس گذاری بدون از دست دادن کیفیت ، مشکل بزرگی را در دوربین های آنالوگ در این زمینه حل کرده است. در دوربین های آنالوگ ، به دلیل بالا بودن میزان فشرده سازی داده ها ، تصاویر غیرقابل خواندن می شوند.
    قابلیت همکاری با سایر سیستم های موجود: دوربین های مدار بسته موجود در شبکه با استفاده از بستر ارتباطی شبکه توانایی برقراری ارتباط با سایر سیستم های شبکه را دارند. به عنوان مثال ، یک دوربین امنیتی می تواند به یک سیستم صوتی در شبکه متصل شود و در صورت بروز مشکل اطلاعات را به سیستم صوتی ارسال کند و در صورت شناسایی سیستم صوتی هشدار می یابد.
  • امکان گسترش سیستم های موجود در شبکه با توجه به نیاز: برای دوربین های مدار بسته در شبکه ، فقط یک کابل شبکه باید اضافه شود ، در حالی که سایر قسمت ها مانند انتقال صدا یا تصویر به کابل جداگانه (کابل کواکسیال) احتیاج ندارند. دلیل آن در صورت نیاز است و شبکه را می توان در هر زمان گسترش داد. گسترش شبکه در این شرایط تغییری در ساختار کلی ایجاد نمی کند.
  • مقرون به صرفه: برخلاف نظر بسیاری ، قیمت تجهیزات شبکه کمتر از تجهیزات آنالوگ است. اگرچه هزینه DVR کمتر از NVR است ، اما دوربین های نظارتی شبکه از قابلیت های دیگری مانند افزایش رزولوشن بالا و توانایی پوشش منطقه بزرگتر از دوربین های آنالوگ برخوردار هستند. دوربین های مدار بسته آنالوگ باید در یک مکان نصب شوند و اتصال به DVR باید مستقیم باشد. به همین دلایل ، گسترش یک سیستم نظارت تصویری آنالوگ بسیار گرانتر از یک سیستم نظارت تصویری شبکه خواهد بود.

منبع تغذیه: برق مورد نیاز دوربین مدار بسته در شبکه از طریق کابل شبکه تأمین می شود. به این ویژگی دوربین Power over Ethernet یا POE گفته می شود. این ویژگی نصب دوربین را ساده می کند.


معایب نظارت تصویری شبکه چیست؟

در مرحله بعدی ، ما به مزایا و معایب دوربین های نظارت تصویری شبکه خواهیم پرداخت و همچنین معایب دوربین های IP را نیز در نظر خواهیم گرفت.

  • قیمت بالا: دوربین های مدار بسته در شبکه توانایی ذخیره تصاویر را دارند ، همچنین توانایی پردازش تصاویر را دارند و این باعث افزایش قیمت آنها در مقایسه با دوربین های آنالوگ می شود ، سایر تجهیزات جانبی برای ذخیره سازی و پردازش مورد نیاز است.

امنیت: با توجه به اینکه دوربین های نظارتی شبکه از کابل های جداگانه برای انتقال اطلاعات استفاده نمی کنند و اطلاعات با استفاده از ارتباطات بی سیم تولید می شود ، هکرها می توانند به اطلاعات حمله کنند. البته این یکی از معایب نظارت تصویری شبکه است. با استفاده از رمزگذاری داده حل خواهد شد. با رمزگذاری اطلاعات ، هکرها قادر به دسترسی به اطلاعات و حمله به آنها نخواهند بود.

فضای ذخیره سازی مورد نیاز: از آنجا که دوربین امنیتی در شبکه اطلاعات فشرده نمی شود ، نیاز به فضای ذخیره سازی افزایش می یابد.

ممکن است بپسندید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس