سپتیک تانک و اهمیت آن

پلی اتیلن و سایر سپتیک تانک ها یکی از روش های متداول برای تصفیه فاضلاب است. مخزن سپتیک شامل مخزنی است که فاضلاب در آن جمع آوری شده و مراحل پیش تصفیه در آن انجام می شود. فرایندهای شناورسازی و ته نشینی فاضلاب در سپتیک تانک همراه با فعالیت باکتری های بی هوازی باعث می شود که فاضلاب به گونه ای وارد طبیعت شود که به راحتی با کمک باکتری ها به دی اکسید کربن و آب تبدیل شود.

هوازی روی زمین به از این مخازن برای تصفیه فاضلاب در محل های مسکونی ، مشاغل ، ورزشها ، هتلها و بیمارستانها استفاده می شود و از آنجا که انتقال فاضلاب به خارج از محیط شهری فرایندی زمانبر است ، آنها به روند تصفیه کمک می کنند.

مخازن سپتیک برای چیست؟


مخازن سپتیک به طور گسترده ای در تصفیه فاضلاب صنعتی، خانگی و بهداشتی استفاده می شود و عموماً برای اهداف زیر استفاده می شود:

پیش تصفیه فاضلاب: مراحل اولیه تصفیه فاضلاب را برای کمک به شرایط محیطی انجام دهید.
چربی زدایی: رسوب گذاری و حذف ذرات مانند روغن (چربی گیر) از فاضلاب برای کمک به حفظ وضعیت فاضلاب شهری و در نتیجه حفظ سرعت فاضلاب در خارج از شهرها و جلوگیری از گرفتگی لوله ها و آبراهه های سیستم ها و شبکه های فاضلاب شهری (این بسیار مفید است برای رستوران ها و آشپزخانه ها).
حذف ذرات بزرگ از فاضلاب شهری و در نتیجه به روانکاری فاضلاب و حفظ حرکت و پمپاژ فاضلاب در راه تصفیه خانه ها کمک می کند.


به طور کلی می توان گفت چون ضایعات همراه با آب در برخی موارد مانند ظرفشویی یا دفع ناسالم روغن های صنعتی در برخی از شرکت ها ، کارخانه ها و کارگاه ها می تواند منجر به ورود مواد چربی با درجه نفوذ ناپذیری و چگالی بالا شود. برای فاضلاب های شهری ، وجود مرحله پیش تصفیه به حذف قابل توجه این مواد از فاضلاب و در نتیجه کاهش هزینه تعمیر و نگهداری تاسیسات شبکه و سیستم های انتقال فاضلاب کمک می کند.

ممکن است بپسندید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس