فیلم مراسم اهدای توپ طلا ۲۰۱۹ به لیونل مسی + جزییات

تاریخ فوتبال در برابر لئو مسی زانو زد

روز دوشنبه در سالن تئاتر چاتلت نشریه فرانس فوتبال برنده توپ طلای ۲۰۱۹ از زبان دیدیه دروگبا مشخص کرد که طی ان لیونل مسی اعجوبه و بازیکن افسانه ای بارسلونا و آرژانتین برای ششمین بار توپ طلا را مال خود بکند تا ثابت بکند که Goat چه کسی است

.
در این مراسم لوکا مودریچ به عنوان برنده توپ طلا ۲۰۱۸ این جایزه با ارزش را به لئو مسی اهدا کرد. البته غیبت عجیب کریس رونالدو مهاجم سابق رئال مادرید و حال حاضر یوونتوس کاملا مشهود بود و سی آر سون با بهانه شرکت در در مراسم اهدای جوایز به بهترین های لیگ ایتالیا که در میلان برگزار میشود در مراسم توپ طلا شرکت نکرد.

بیشترین توپ طلا متعلق به کیست؟
لئو مسی پس از دریافت توپ طلای ششمش ضمن تاریخی و افسانه ای شدن با پشت سر گذاشتن کریس رونالدو به تنهایی در رده اول با بیشترین توپ طلا و بیشترین کفش طلا با شش تا در تاریخ فوتبال اسمش را ثبت کرد و همچنین مسی باعث شد تا باشگاه بارسلونا از نظر تعداد توپ طلا از رئال مادرید با یازده توپ طلا جلو بزند و با ۱۲ توپ طلا در رده نخست قرار بگیرد تا تاریخ کاتالانها قبل و بعد مسی متفاوت باشد.

مسی بع دریافت جایزه توپ طلا گفت ; از تمام روزنامه نگارانی که به من رای دادند تشکر میکنم . در ذهنم تجسم میکنم که ده سال پیش اولین توپ طلایم را گرفتم و حالا برای ششمین بار توانستم ان را بدست بیاورم و من هرگز متوقف نخواهم شد و تا جایی که سنم اجازه بدهد میخوام برای باشگاهم تاریخسازی بکنم و همچنان از فوتبال لذت ببرم.

در این مراسم پس لئو مسی , ویرجیل فن دایک , کریس رونالدو, سادیو مانه,محمد صلاح و کیلیان امباپه در به ترتیب در رده های بعدی قرار گرفتند. از باشگاه بارسلونا فرنکی دی یونگ در رده ۱۱ , آنتوان گریزمن در رده ۱۸و مارک ترشتگن در رده ۲۴ قرار گرقتند

 

۱ – لیونل مسی

۲ – ویرجیل فن دایک

۳- کریستیانو رونالدو

۴- سادیو مانه

۵ – محمد صلاح

۶ – کیلیان امباپه

۷ – آلیسون بکر

۸ – لواندوفسکی

۹ – برناردو سیلوا

۱۰ – ریاض محرز

۱۱ – فرنکی دی یونگ

۱۲ – رحیم استرلینگ

۱۳ – ادن هازارد

۱۴ – کوین دی بروینه

۱۵ – ماتیاس دلیخت

۱۶ – سرجی آگوئرو

۱۷ – روبرتو فیرمینو

۱۸ – آنتوان گریزمان

۱۹ – ترنت الکساندر آرنولد

۲۰ – اوبامیانگ

۲۰ – دوشان تادیچ

۲۲ – سون هیونگ-مین

۲۳ – هوگو لوریس

۲۴ – تراشتگن

۲۴ – کالیدو کولیبالی

۲۶ – کریم بنزما

۲۶ – جورجینیو ویجنالدوم

۲۸ – مارکینیوش

۲۸ – دونی فن ده بیک

۲۸ – ژائو فلیکس

فیلم مراسم اهدای توپ طلا ۲۰۱۹ به لیونل مسی + جزییات